Svečano proslavljena 25. obljetnica Općine Ližnjan-Lisignano

U ponedjeljak, 16. travnja 2018. godine, u prostorijama Zajednice Talijana Šišan-Sissano održana je svečana proslava Dana Općine Ližnjan-Lisignano i 25. obljetnica postojanja.

Uz bogati kulturno-umjetnički program, Dan Općine svojim su nastupom uveličali članovi KUD-a Kuje, folklorno-vokalni sastav i zbor Zajednice Talijana Šišan-Sissano, polaznici područnih organizacija osnovnih škola, Dječjeg vrtića Bubamara te kazivanjem poezije Mira Balde.

Goste je pozdravila zamjenica istarskog župana Sandra Ćakić Kuhar te zamjenik gradonačelnika Grada Pule Robert Cvek,  a svečanoj sjednici prisustvovali su i predstavnici općina Medulin, Marčana, Barban, grada Vodnjana, mjesnih odbora, državnih javnih tvrtki, poduzetnici, partneri općine te predstavnici općinskih udruga.

Općinska priznanja i nagrade

Dodijeljene su plakete, priznanja i zahvalnice, a ovogodišnji laureati su: dobitnici plakete prof. dr. sc. Barbara Buršić Giudici, Diego Martinčić, Sportsko-rekreativni klub Puls i Mjesni odbor Šišan-Sissano. Općinska priznanja dobili su Moreno Božac, Nika Agostelli, Karmela Manzin, Sandra Kliman, Rafaela Perić i Sandi Peruško, dok su zahvalnice uručene Ninu Perkoviću i Roku Ucoviću.Zahvalivši se dobitnicima, općinski načelnik Marko Ravnić kazao je da je u dvije godine, koliko je na dužnosti, zajedno sa svojim timom uložio maksimalan trud kako bi pokrenuo općinu.

- Vjerujem da su pomaci jasno vidljivi i da su se stvari drastično promijenile, ali naravno da mjesta za napredak ima i vjerujem da je ovo tek početak. Godinu koja je iza nas smatram veoma uspješnom, ali isto tako zacrtani cilj je da ova bude još uspješnija i produktivnija. Ono što me kao načelnika veoma veseli jest da je u prošloj godini velika većina odluka na Općinskom vijeću donijeta jednoglasno i da smo kroz otvoreni dijalog i konstruktivne prijedloge stali na kraj nepotrebnim svađama te vjerujem da zajedno u interesu svih naših mještana odgovorno nastavljamo dalje. Za uspjeh je uvijek potreban tim ljudi koji dijeli isti entuzijazam i ljubav prema našoj općini, a takav je tim ljudi oko nas sve širi i veći. Smatram da smo napokon općinu ''stavili u šine koje vode prema razvoju''. Pred nama je zasigurno još puno izazova i dug put do cilja, ali vjerujem da smo na pravom putu, kazao je Ravnić te podsjetio što se sve radilo u ove dvije godine te koji su planovi za budućnost.

Saša Škrinjar, predsjednik Općinskog vijeća, podsjetio je da je za stvaranje Općine Ližnjan 1993. godine zaslužan pokojni Anton Škifić.

- Kao što sam lani obećao, napravili smo velik korak: povećali smo proračun, izmijenili prostorne planove te se fokusirali na autokampove, marine i industriju, a time privukli prve ozbiljne investitore. Smatramo da time možemo ostvariti puno više prihoda ne samo za Općinu, nego i cijelu Istarsku županiju. Naime, putem takvih investicija ostvaruju se novi prihodi i nova zaposlenja. Iza nas je kratko, ali vrlo intenzivno razdoblje, u kojem smo pokazali da su promjene moguće. Potrebno je samo zasukati rukave, a mi se dela ne bojimo. Homogenizirali smo se u jednom cilju, a to je pokretanje naše općine. Na tom putu iznimno je važno da smo stali na kraj podjelama jer nas je premalo da bismo se dijelili. Štoviše, moramo zajedničkim snagama ustrajno raditi da bismo iznašli najbolje rješenje za poboljšanje kvalitete života naših mještana, izjavio je Škrinjar.

Nagrade iznajmljivačima

Sa željom da se zahvali svima koji su pridonijeli prošlogodišnjim turističkim rezultatima, Turistička zajednica Općine Ližnjan dodijelila je nagrade mještanima-iznajmljivačima koji su u protekloj sezoni ostvarili najbolju popunjenost. To su iznajmljivači koji svojim posebnim načinom ophođenja prema gostima i gostoljubivošću privlače goste koji im se svake godine vraćaju. Podaci o popunjenosti iznajmljivača dobiveni su iz sustava e-Visitor. Kriterij koji je uzet u obzir pri izboru jest odnos broja noćenja i kapaciteta obveznika. Podjelom broja noćenja s brojem kreveta dobio se prosječan broj dana popunjenosti obveznika za 2017. godinu. Na taj način TZ Općine Ližnjan želi nagraditi trud svih iznajmljivača s područja Općine Ližnjan i pokazati da se jednako cijeni zalaganje velikih i malih iznajmljivača koji, neovisno o broju kreveta, ostvaruju odličnu popunjenost tijekom cijele godine.Nagrađeni su po jedan iznajmljivač s najboljom popunjenošću u 2017. godini s područja Općine Ližnjan iz mjesta Ližnjan, Šišan, Valtura, Muntić i Jadreški:

Dorian Jadreško iz Jadreški s popunjenošću 221 dan.
Marunica Felix iz Ližnjana s popunjenošću 188 dana.
Amadi Lorencin iz Šišana s popunjenošću 178 dana.
Darian Živković iz Valture s popunjenošću 164 dana.
Spomenka Antić iz Muntića s popunjenošću 116 dana.

Općina Ližnjan

lznjan grb

Adresa:
Krasa 7, 52204 Ližnjan
Tel: 052/578-082
Fax: 052/578-002
Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Radno vrijeme sa strankama:
Ponedjeljak 07:30 - 10:30
Srijeda 13:30 - 16:30
Petak 07:30 - 10:30
Pauza za marendu 10:30 - 11:00


Kontakte jedinstvenog upravnog odjela možete pronaći OVDJE.

Pratite načelnika na Facebooku

Copyright © Općina Ližnjan. Sva prava zadržana.